Jaunbūvējamo dzīvojamo ēku paredzēts izvietot zemesgabala centrālajā daļā un saimniecības ēkas funkcija tiek integrēta jaunbūvejamās dzīvojamās ēkas pamatajomā. Tādējādi tiek nodrošināta ērtāka zemesgabala ekpluatācija, maksimāli izsauļots un plašs teritorijas iekšpagalms, vienlaicīgi saglabājot maksimāli daudz koku.
Ēkas arhitektūra veidota kā viengabalaina būvforma, kur apjomu savstarpējā telpiskā ģeometrija ir galvenais ēkas tēls. Tas panākts paredzot vienotu fasādes apdares materiālu – koka dēļus visās fasādēs un ieviešot ģeometriski izteiksmīgu jumta formu bērnu guļamistabu apjomam. Šim apjomam jumta kore veidota diognāla, attiecīgi dzegām ēkas strūros ir mainīgas augtuma atzīmes, veidojot slīpas dzegas austrumu un rietumu fasādēs. Šāds risinājums veido būvapjomu, kas akcentē ēkas galveno ieeju, cilvēka perspektīvē radot mainīgu ēkas formu tam skatoties uz ēku no dažādiem skatupunktiem, kā arī tiek veidota sajūta par divslīpņu jumta ēkas kompozīciju.
Šķērsapjomā tuvāk Miera ielai izvietotas 3 bērnu guļamistabas, bet garenapjomā gar zemesgabala ziemeļu robežu izvietotas saimniecības telpas, dzīvojamās telpas ģimenei, saimnieku guļamistaba ar sanmezglu un darbistaba.
Ēkas būvapjomu orientācija pret debespusēm un jumta plakņu slīpumi projektēti ievērtējot saules enerģijas izmantošanas principus, paredzot iespēju nākotnē uz galvenā būvapjoma jumta (jumta daļa apjomam, kas orientēts rietumu – austrumu virzienā, zonā aiz šķērsapjoma, skatā no Miera ielas) izvietot saules baterijas.
PROJEKTA TIPS
Dzīvojamā arhitektūra
KOMANDA
Paulis Gibze, Katrīna Marta Peizuma un Madara Gibze