Diplomdarbs

Diplomprojekts aplūko daudz apskatītas teritorijas mazattīstītu daļu – Ķīpsalas Ziemeļus. Tajā caur vēsturiskiem, sociāliem un telpiskiem aspektiem tiek analizēts un modelēts vietas identitāti spēcinošs attīstības scenārijs pa posmiem.

Tā kā Ķīpsalas Ziemeļiem ir milzīgs potenciāls kopā ar Andrejsalu veidot Rīgas ūdens vārtus, tie jau pirmajā attīstības fāzē Ķīpsalas pusē tiek iezīmēti ar dzīvojamu tiltu, kurā atspoguļota salas veidošanās vēsture. Šis tilts rada vietzīmi salas Ziemeļu galam pilsētniekiem draudzīgā veidā – tas savieno salu ar plānoto centru Podragā, kā arī kalpo gan kā salas iedzīvotāju pulcēšanās vieta, gan kā inovāciju centrs sadarbībai augstskolu un privātā sektora starpā.

 • KOMANDA

  LAAGA ARCHITECTS: Madara Gibze

 • VIETA

  Rīga, Latvija

 • LAIKS

  2009

 • KOPĒJĀ PLATĪBA

  STUDIJU TERITORIJA: Ķīpsala 110 ha, 2.2 tūkst. iedzīvotāju, 6 tūkst. studējošo, 4.1 tūkst. strādājošo PROJEKTĒJAMĀ TERITORIJA: Ķīpsalas Ziemeļu gals 21 ha, praktiski neapdzīvots, ~0.5 tūkst. strādājošo PROJEKTĀ PLĀNOTS: 31 tūkst. m2 dzīvojamās apbūves ar 2.9 tūkst. iedzīvotāju, 63 tūkst. m2 publiskās un komercapbūves ar 6.3 tūkst. strādājošo